↑ Powrót do Puchar Burmistrza

Puchar Burmistrza w siatkówce 2010

PUCHAR BURMISTRZA WADOWIC W SIATKÓWCE – 2010.

Organizator: PARAFIALNY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „KAROL”

PL. JANA PAWŁA II 1

Termin: 20 marzec – eliminacje w godzinach 11.00-18.00 oraz 21 marzec finał – 2010

w godzinach 10.00-14.00.

Miejsce rozgrywek: sala ZSP nr 1 w Wadowicach;

Zgłoszenia Turniej piłki siatkowej dla „dzikich drużyn” (nie zrzeszonych) w kategorii otwartej (bez limitu wiekowego). Drużyny mieszane, na parkiecie w trakcie meczu w każdej drużynie występuje przynajmniej jedna kobieta. W drużynie może grać maksymalnie 2 zawodników posiadających karty zawodnicze PZPS. Każda drużyna może zgłosić maksymalnie 12 zawodników – obowiązuje dokładnie wypełniona lista startowa (załącznik). O zakwalifikowaniu do turnieju decyduje kolejność zgłoszeń. W zawodach wystartuje 8 drużyn. Zgłoszenia: email – puks-karol@wp.pl ; Informacje: 691 859 403 begin_of_the_skype_highlighting 691 859 403 end_of_the_skype_highlighting.

Cel rozgrywek:

– upowszechnianie kultury fizycznej i sportu a w szczególności piłki siatkowej;

– aktywizacja społeczności Ziemi Wadowickiej;

– wyłonienie zwycięscy o IV Puchar Burmistrza Wadowic.

System rozgrywek – turniejowy – dwie grupy po 4-5 drużyn rozgrywają mecze każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Drużyny które zajmą pierwsze dwa miejsca w grupie awansują do finału.
W finale obowiązywać będzie system Pucharowy, do 3 wygranych setów. Drużyny grają ze sobą na krzyż, a następnie przegrani o III miejsce a wygrani o I. Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 2 duże punkty, przegrana drużyna natomiast 1.O miejscu w tabeli decydują w kolejności: duże punkty, stosunek setów, stosunek małych punktów (zdobyte/stracone), bezpośredni pojedynek. Kapitan przed meczem zobowiązany jest do powiadomienia sędziów o stanie liczebnym drużyny i wpisania imion i nazwisk zawodników z numerami do protokołu meczu.

Nagrody: Zwycięzca otrzymuje IV Puchar Burmistrza Wadowic w siatkówce – 2009; kolejne 3 drużyny otrzymują Puchary za miejsca II-V.

Każdy zespół otrzyma w dniu zawodów koszulki dla każdego zgłoszonego zawodnika z logo zawodów.

Koszty uczestnictwa: Wpisowe – 20 zł od drużyny i 10 zł od zawodnika, płatne przelewem na konto: 78 1240 4197 1111 0010 2916 9396; lub w sekretariacie Klubu.

Przepisy gry:

W rozgrywkach obowiązują najnowsze przepisy określone w „Międzynarodowych Przepisach Gry w Piłkę Siatkową” z następującymi wyjątkami:
– mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów, tie-breakiem do 25 pkt. z przewagą 2 pkt.,
– w przypadku remisu w setach 1:1, trzeci decydujący set rozgrywany będzie również tie-breakiem lecz do 15 pkt. z przewagą 2 pkt (graniczny punkt 17 – w grupach),
– niedopuszczalne jest wystąpienie drużyny w składzie mniej niż 6 osób;
– zawodnicy powinni posiadać jednolite stroje,
– mecz prowadzi jeden sędzia,

– na boisku ciągle przebywa minimum jedna kobieta,

Postanowienia końcowe

W przypadku nieprzestrzegania regulaminu lub przepisów gry organizator ma prawo:
– weryfikacji wyniku meczu,
– dyskwalifikacji zawodnika lub drużyny z rozgrywek.

– zawodnicy mogą być reprezentantami tylko jednej drużyny,

– osoby biorące udział w rozgrywkach powinny poddać się wcześniej badaniom lekarskim stwierdzającym ich dobry stan zdrowia. Odpowiedzialność, za nie wykonanie badań lekarskich i wynikające z tego powodu wypadki i konsekwencje prawne, spada na zawodników. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej za wypadki wynikające z udziału w zajęciach osób chorych oraz za skutki owych wypadków przed, po i w czasie rozgrywania konkurencji.

– uwagi kapitanów dotyczące nieprawidłowości organizacyjnych, sędziowania itp. można po meczu wpisać na odwrocie protokołu.

Do interpretacji niniejszego regulaminu uprawniony jest jedynie organizator.

Zadanie współfinansowane jest przez Gminę Wadowice.

Do pobrania lista <= kliknij

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress