↑ Powrót do Warto wiedzieć

Jaki sport?

Jaki preferować sport powszechny – masowy, czy ukierunkowany – wyczynowy ?

To pytanie które ciągle się przewija w Naszym Środowisku! Obserwując poczynania dotyczące sportu w naszym kraju widać wyraźnie, że wszyscy zdecydowanie oddzielają jeden od drugiego.

Naszym zdaniem jest to błąd. Nie ma możliwości osiągnięcia sukcesów w sporcie wyczynowym bez olbrzymiej pracy w sporcie powszechnym – masowym.

Bo jedno napędza drugie. Bo to z powszechnej nauki pływania klas II zostali wyłowieni do równie masowego szkolenia przez pierwsze 2 lata – tacy pływacy jak Otylia czy Paweł. To oni kiedy zdobyli pierwsze sukcesy pociągnęli za sobą masy ludzi do pływania. To Nasi piłkarze ręczni zdobywając srebrny medal na MŚ – pociągnęli rzesz młodych chłopców do trenowania tej dyscypliny.

A bez powszechności, bez wielkiej liczby dzieci objętych szkoleniem, nie uda się wyłowić przyszłych mistrzów. Bo aby wyszkolić jednego zawodnika na poziomie mistrzowskim, należy objąć szkoleniem 1000 dzieci. Taki panuje pogląd na zachodzie europy. I my skłaniamy się do niego.

Nie chcemy opierać się tylko na tych, którzy „chcą”. Pragniemy poruszyć „masy” zachęcić jak największą rzeszę młodych ludzi do uprawiania sportu. Przeciwstawić sport wszelkim szkodliwym aspektom współczesnej cywilizacji. Stawiamy zawsze największy nacisk na wychowywanie, bo co jeśli wyszkolimy dobrego sportowca a on nie będzie umiał tego godnie prezentować. Dopiero zdrowe społeczeństwo i rozwinięty sport powszechny – masowy może dać materiał do selekcji profesjonalnej. Takie podejście do sportu jest właśnie naszym celem. Zapraszamy nie tylko chętnych, ale chcemy stworzyć możliwości dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że chcą i mogą. Dzięki takiemu działaniu skorzystają wszystkie dzieci. Te, które znajdą dla siebie drogę w sporcie wyczynowym oraz te, które sport będą traktować jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu przez całe życie.

Ze sportowym pozdrowieniem
Karol Habrzyk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress