«

»

Wrz 12

Wycieczka na Babią Górę

9 września sekcja turystyczna przy PUKS Karol Wadowice zorganizowała pierwsze w tym roku szkolnym wyjście w góry. Wybraliśmy się na „królową Beskidów”, górującą nad Zawoją, majestatyczną Babią Górę (1725 m n.p.m.).

Początkowo poruszaliśmy się Górnym Płajem, gdzie nie było zbyt wymagających wzniesień i przewyższeń. Sytuacja zmieniła się gdy dotarliśmy do żółtych znaków słynnej „Perci Akademików”. Szlak ten wyznaczył w 1925 r. Władysław Midowicz i jest on uznawany za najtrudniejszy w polskich Beskidach. Na trasie pojawiły się łańcuchy i klamry, a sama wspinaczka przy mokrym podłożu była dość trudna. Wszyscy jednak pokonali te przeszkody i w samo południe zameldowaliśmy się pod szczytem Diablakiem, gdzie pod kaplicą Matki Bożej Bolesnej ks. prof. Maciej Ostrowski odprawił ostatnią w tym roku mszę św. Odprawia je tam od prawie 30 lat!

Po nabożeństwie i krótkim odpoczynku wróciliśmy czerwonym szlakiem na Przełęcz Lipnicką (Krowiarki) i autokarem wróciliśmy do Wadowic. Dopisała frekwencja, pogoda i humory.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjścia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress